Senát podpoř™il registrované partnerství

Senátem proťel kontrovezní zákon o registrovaném partnerství. Zákon ěeká na podpis prezidenta Václava Klause. Ten, jak se domnívám, z politických důvodů zákon podepíťe. Není co ř™eťit. ěŒeská Republika prakticky ustanovila homosexuální partnerství.

Novinky: Senát podpoř™il registrované partnerství, zbývá Klaus

Důvody jeho př™ijetí jsou asi nejvíce patrné z citace senátora ODS Jaroslava Kubela. Rád bych zveř™ejnil názor ně›kterého z lidoveckých poslanců, nicméně› citace uvedená na novinkách.cz Jiř™ího Stodůlky není pravda právě› nejťřĽastně›jťí.

„Je na tom trochu s podivem, že nejvýrazně›jťí podporovatelé zákona jsou ti, kteř™í, není tomu tak dlouho, tyto lidi vyhazovali z práce, zavírali, protože to byla tehdejťí ideologie. A teě najednou ř™íkají, že je to bezvadné a že je plně› podporují. Teprve když jsme déle pohovoř™ili na výboru se soudružtiěkou (Kateř™inou) Koneěnou, tak z ní vypadlo, jak to vlastně› je. No my jsme si prý spoěítali, že to je milion voliěů. Tak to si spoěítala KSěŒM. Pan premiér Jiř™í Paroubek si spoěítal, že to je půl miliónu voliěů. ODS, ta je skromná, poěítala, že to je asi 300 tisíc voliěů. Lidová strana, ta si to nespoěítala, protože zř™ejmě› mezi nimi jich moc nebude, ti nám to spoěítají.“

Jaroslav Kubera (senátor ODS)

Klasický př™edvolební populismus. Takto hluboko zákonodárství ěŒeské Republiky kleslo…

3 komentáře u „Senát podpoř™il registrované partnerství“

 1. To je přece ĹĄĂ­lenost, aby se něco takovĂ˝ho podepsalo…
  Těm politikům už to vážně snad nepřemejšlí, vždyť jak můžou žít 2 stejný lidi společně ??? Vždyť jsou lidé stvořeni hlavně a především pro život jako muž a žena.
  No nic, já to nezměním, 18 mi taky není (dnes 28.1.2006), a já se tohodle svýho práva milerád zřeknu.

 2. Konečně ten zákon schválili! Homosexuálové jsou lidi jako heterosexuálové, při troše štěstí dostanou i právo na výchovu. Lepší být dítě dvou tatínků než vyrůstat v děcáku..

  Samozřejmě z pohledu fundamentalistického uplatňování zákonů většiny světových náboženství provedla naše republika další smrtelný hříšek :-)

 3. MyslĂ­m Filosofe, Ĺže jde o daleko obsĂĄhlejĹĄĂ­ otĂĄzku neĹž problĂŠm „fundamentalistickĂŠho uplatňovĂĄnĂ­ zĂĄkonĹŻ světovĂ˝ch nĂĄboĹženstvĂ­“ (a co tĂ­m slovnĂ­m spojenĂ­m vlastně myslĂ­ĹĄ?).

  A skutečně jsi přesvědčen, Ĺže vĂ˝chova dvou tatĂ­kĹŻ, kteří se k sobě majĂ­ jako manĹželĂŠ (tedy i tělesně) je pro dĂ­tě a jeho budoucĂ­ Ĺživot lepĹĄĂ­ neĹž vĂ˝chova v Ăşstavu? TĂ­m si taky nejsem jistĂ˝ (popravdě si to nemyslĂ­m a přitom se kupodivu nepovaĹžuji za „nĂĄboĹženskĂŠho fundamentalistu“).

  O co mi jde – Ĺže se schvalujĂ­ zĂĄkony o zĂĄvaĹžnĂ˝ch problĂŠmech jĂĄdra humanity bez odbornĂŠ diskuze, jen pro volebnĂ­ preference… :-/ (jde vĹĄak o obecně zĂĄpornou vlastnost vĹĄech demokratickĂ˝ch zřízenĂ­, kterĂĄ vede k přehnanĂŠ preferenci menĹĄin v politickĂŠm systĂŠmu)

Komentáře nejsou povoleny.